Pan Tau: Poplach v oblacích

Celovečerní film uvedený do kin v roce 1978 o tom jaký může být rozdíl mezi dětskou fantazií a světem dospělých.

Příběh začíná ve chvíli, když se pan Tau znenadání objeví na křídle letadla Tupolev Tu-134 vracejícího se na ruzyňské letiště. Po nouzovém přistání se vše snaží vyšetřit 3. bezpečnostní inspektor Málek, kterého výborně ztvárnil Vlastimil Brodský. Ten pronásleduje záhadného muže s deštníkem až k hangárům, kde ho ale bohužel opět ztratí. V této scéně jsou postupně v záběru zachycena letadla Tupolev Tu-154, Let L-200 Morava a ocasní plocha letounu McDonnell Douglas DC-9.

Vše se ještě víc zkomplikuje, když pan Tau ztratí svou buřinku v kleci slůněte Bimbo. Bohužel ji ještě před odjezdem najde zřízenec Kalous a tak panu Tau nezbývá nic jiného než počkat na vhodnější chvíli ke znovuzískání buřinky. Navíc zůstane sám v polích se slůnětem, kterému se podařilo utéct ze špatně zajištěné klece. Nevědomě tak vyleká místního pilota zemědělského letadla, který po nouzovém přistání do rybníka uspořádá hon na slona. Z této nepříjemné situace ho náhodou zachrání děti pana Kalouse, kterému se slůně cestou ztratilo.

Na letišti stále vyšetřují, jak je možné, aby se muž procházel po křídle letadla. Při jednom z testů se pan Tau znovu objeví na křídle, tentokrát však s dětmi. Po přistání se ho pokusí inspektor Málek chytit, bohužel opět neúspěšně. Jak nakonec vyšetřování dopadne, ukáže až volné pokračování s názvem Od zítřka nečaruji.

Slůně Bimbo si v tomto filmu zahrála sloní slečna Shanti, kterou zakoupilo pro natáčení filmové studio Barrandov. Po skončení natáčení ji filmové studio prodalo pražské ZOO, kde žije dodnes.

zdroj:

http://www.csfd.cz/film/26285-poplach-v-oblacich/

Napsat komentář